Технологія

Система aDD Aprilia Dynamic Damping

Новітня система підвісок з електронним контролем, розроблена Aprilia і захищена чотирма патентами – точка відліку в мотоциклетному спорті на світовому рівні щодо технології, ефективності і надійності. Після системи aPRC, найсучаснішого «пакету» електронних систем в оснащенні моделей RSV4 і Tuono V4, Aprilia ще раз демонструє себе піонером в сфері електроніки, застосованої для мотоциклів, представивши систему підвісок, що використовує автомобільні компоненти, щоб гарантувати максимальну надійність – погляд у майбутнє, завдяки широким можливостям розвитку і різноманітності застосувань.

Система aDD має дві основні мети: з одного боку, максимально підвищити комфорт, з другого боку, посилити маневреність і безпеку мотоцикла. Система вимірює енергію, що передається машині від нерівностей асфальту і регулює в реальному часі калібрування гідравліки передньої вилки і амортизатора, щоб звести до мінімуму вплив прискорень на раму і звідси максимально підвищити комфорт. Для досягнення максимальної продуктивності в усьому частотному діапазоні роботи вилки і амортизатора, система ADD використовує запатентований алгоритм «MIX», який поєднує в собі принципи відомих алгоритмів Skyhook і амортизацію від прискорення (acceleration driven damping).

Крім комфорту оптимізується керованість і підвищується безпека, завдяки новим стратегіям у розвитку програмного забезпечення, які напряму пов'язані з діями пілота. Система розпізнає фази водіння (прискорення, скидання газу, гальмування, постійна швидкість) і регулює базову настройку вилки і амортизатора, завдяки одному з останніх патентів, який дозволяє визначати конкретні криві калібрування гідравліки в діапазоні регулювання. Точність системи покладена на вибір датчиків, які дозволяють вимірювати з високою точністю швидкість амплітуди вилки і амортизатора. У цій області Aprilia запатентувала унікальне рішення для вимірювання швидкості амплітуди вилки допомогою використання датчика тиску.

 

Пакет aDD включає також амортизатор з вбудованим piggy back з електричним регулюванням при попередньому натягу пружини в 4 підготовлених позиціях, які висвічуються за допомогою спеціальних іконок на цифровому приладі: solo pilota (тільки водій), pilota con passeggero (водій з пасажиром), solo pilota con motovaligie (тільки водій з кофрами), pilota e passeggero con motovaligie (водій і пасажир з кофрами).

 

Як ексклюзивне право Aprilia також запатентована функція автоматичного контролю попереднього натягу задньої пружини. Після вибору цієї опції система здатна сама визначати вантаж, навантажений на мотоцикл (вага палива, водій і пасажир, багаж тощо) і автоматично регулювати попередній натяг до оптимальної настройки для правильної збалансованості. З цією функцією водієві залишається тільки стежити за водінням, а Aprilia стає першою, хто ввів активні підвіски в світі мотоциклів.